איך עושים דיאטה כשעסוקים: אורח חיים עמוס כהזדמנות לסדר

בוקר טוב! השמש התעוררה והנה גם את מתעוררת. מתחת לעפעפיים את שואלת את עצמך לרגע: מה מחכה לי היום? אבל מה שפעם היה רגע ארוך ומפנק מתחת לשמיכה, חולף כיום כהרף עין. רק התחיל הבוקר, ומיד את רצה: לארגן את הילדים, להכין כריכים לבית הספר, להתארגן בעצמך (צריך ללבוש היום משהו מכובד במיוחד או שאפשר לזרוק על עצמי טי שרט?), להספיק בין הקפה לשוקו למרוח איזה ליפסטיק – ולפני ששמת לב שעזבת את השמיכה – את כבר בפקקים של הבוקר..

מה, כבר צהריים?

הגעת למשרד, ואת בין אלף פגישות; עוד לפני שסיימת לעבור על כל המיילים, נכנסות עשרות שיחות, סמסים, ועמיתים שצריכים את תשומת ליבך. השעה עשר וחצי ואת מכינה לעצמך כוס קפה שניה, בזמן שהבטן מתחילה להציק. אבל אין לך זמן – את חייבת לסיים, אז את לוקחת איזה עוגיה מהמטבחון. הנה הגיעה השעה שתיים בצהריים, ואיתה – הרעב הגדול. לפתע את לא מרוכזת, עצבנית וחסרת מנוחה. הגיע הזמן לאכול. אתם יורדים למסעדה שמתחת למשרד, את מזמינה לך משהו, ועד שהמנה מגיעה – את כבר ממש מורעבת. בטוח שלא היה לך פנאי לשקול מה בריא יותר ומה פחות. נשמע לך מוכר? איך אפשר ככה?

קודם כל: אני!

מילות המפתח כאן הן סדר עדיפויות – ותכנון. ברגע שתביני שאמא רעבה – היא אמא פחות קשובה, פחות אוהבת ופחות מתוקתקת, שעובדת עייפה אחרי ארוחת צהריים ענקית – היא עובדת לא יעילה, ושבת זוג שמגיעה הביתה אחרי יום שלם של תזונה לא מסודרת היא בת זוג הרבה פחות זמינה רגשית – תביני שהגיע הזמן לשים את עצמך במקום הראשון. משם – אפשר לתכנן מחדש את היום כך שיתאים לצרכים שלך. זה יותר פשוט ממה שאת חושבת; כל מה שצריך זה להחליט שזה מספיק חשוב..

אז מה בפועל?

העקרונות של תכנית איזון online עוזרים לך להתמודד בדיוק עם הקשיים האלה. כך תשמרי על תזונה מאוזנת לאורך היום – אפילו שאת עסוקה בטירוף:

  • אל תדלגי על ארוחות בוקר וצהריים שמשלבות פחמימות, חלבונים וירקות. שילוב של כל אלה יבטיח ספיגה מתמשכת של הפחמימות מהמזון  וימנע ממך התקפי רעב בלתי נשלטים ובלתי נסבלים. אם את יודעת שאיך שאת נכנסת למשרד הלחץ בשיאו, תאכלי כריך בדרך במכונית. אבל אל תתחמקי מלשריין לעצמך מתישהו בין 12-14 זמן לארוחת צהריים.
  • אם את יודעת שאין לך זמן לארוחת צהריים כמו שצריך פשוט תזמיני כריך מתאים או תביאי איתך מהבית. לחמניה עם טונה או פסטרמה וירקות יכולה להיות בעלת אותם הרכבים ושובע בדיוק כמו ארוחת צהריים מבושלת.
  • תדאגי שיהיו לך גם ארוחות ביניים זמינות – כך ששלוש עד ארבע שעות אחרי ארוחה עיקרית תגיע ארוחת ביניים, ואחרי לא יותר משעתיים עד שלוש אחרי ארוחת ביניים – תגיע ארוחה עיקרית. ארוחות הביניים שיאזנו את רמת הסוכר בדם הן אלה המכילות כמובן פחמימות. פירות זו אופציה בסיסית אבל לא רק – בייגלה, גריסיני ואפילו עוגיות ומתוקים יכולים להשתלב מצוין בתור ארוחות ביניים.

"אבל מלי, החיים הם דינמיים!" את צודקת. לכן, הגמישי את לוח הזמנים של הארוחות לפי סדר יומך. את יודעת שיש לך פגישה באחת? רצוי להקדים את ארוחת הצהריים לשתיים עשרה; אתם יוצאים למסעדה בערב והאוכל יגיע רק בתשע בערב? שבצי ארוחת ביניים נוספת לפני שאתם יוצאים מהבית.

אל תקשי על עצמך – השקיעי בעצמך

הרעב מאתגר את כח הרצון שלנו, והרבה יותר קל לנו להפעיל שיקול דעת נכון בבחירת הארוחות ומידת הכמויות כשהוא רק מתעורר מאשר כשאנחנו מורעבים.  לכן הכלל הוא לתפוס את הרעב כשהוא קטן.

כמו כן, הזלילות הגדולות נוטות להתרחש בלילה, כשעבר עלינו יום קשה ומלא במשימות, אכלנו לא טוב וכל מה שאנחנו רוצים זה להתפנק. הרעב והעייפות של סוף היום הם הזמן הכי גרוע לבחון את המחויבות שלנו לתהליך. לכן, אכילה מסודרת במהלך היום תרגיע את הנפש ואת הבטן – ובערב נוכל להסתפק בפינוק בלי הגזמות וגלישה בכמויות.

כך גם תרוויחו את היכולת לעמוד במשימות האחרות של החיים!

By | 2017-10-31T11:20:01+00:00 ספטמבר 25th, 2017|כללי|0 Comments