//מי מפחד מדיאטות: שלושה פחדים שלכולם יש וסוף סוף מדברים עליהם

מי מפחד מדיאטות: שלושה פחדים שלכולם יש וסוף סוף מדברים עליהם

עבור רובנו, המילה דיאטה היא מילה שלילית ומפחידה – והיא קשורה לחוויות לא מוצלחות מן העבר, לשיחות קשות עם הורים ובני זוג ובעיקר לרגעים מרים מול עצמנו. זאת ועוד: בגלל שחווית ההרזיה כל כך אישית, אינטימית, ומשלבת גוף ונפש, היא מזמנת תחושת בדידות גדולה – כאילו רק אנחנו חווים את הרגש המסוים שמתלווה לתהליך. ריכזתי עבורכם כמה פחדים שבוגרי התכנית העלו בפניי לאורך השנים – לדעתי תמצאו בהם את עצמכם בקלות::

  • אב כל הפחדים: הפחד מכישלון

הפחד מכישלון הוא הפחד שחוזר על עצמו לקראת כל צעד גדול בחיינו. אנחנו פוחדים לאכזב את עצמנו ואת הקרובים אלינו, פוחדים שלא לעמוד ביעדים שהצבנו, ובעיקר פוחדים מהרגע בו התקווה והפנטזיה של עצמנו רזים – תגוז.
לכל אחד מהמרזים בתכנית איזון online יש היסטוריה של דיאטות מוצלחות יותר ופחות, ואחד היתרונות הבולטים של התכנית הוא השיעור שהיא מלמדת את המשתתפים בה: שהרגלי אכילה שמתכתבים עם המציאות האמתית שלנו ונאמנים למי שאנחנו ושמוטמעים בהדרגתיות ובעקביות לא יכולים להיכשל. אין טעם ביעדים בלתי גמישים – לכן לכל אחד ואחת יש תכנית המותאמת לו, המובילה גם לחוויית הצלחה וגם להצלחה בפועל..

  • איך תהיה לי משמעת עצמית?

כולנו מכירים את זה: אנחנו מחליטים החלטות, מתחייבים לעמוד בהן, מבטיחים, נשבעים, נודרים, ואחרי שבועיים (או יומיים)… שוכחים. המחויבות מתרופפת ואנחנו כועסים על עצמנו – "אין לי משמעת, כח הרצון שלי חלש". משם, הדרך להלקאה עצמית – קצרה.
זאת הסיבה שתכנית איזון online לא דורשת מהמשתתפים בה לעשות שינויים דרסטיים בחיים, לא תובעת ויתור על מאכלים אהובים (גם לא על פחמימות ולא על מתוקים) ולא מטיפה לסגפנות. אני מאמינה שכשדואגים לנפש – אוכלים משהו מתוק, פסטה מפנקת ונהנים בארוחה משפחתית – קל יותר לרכוש הרגלים בריאים, בניגוד לדיאטות ה- "כסאח" למיניהן שנועדו מראש לכישלון..

  • שיהיה לי קשה

במשחק האסוציאציות – המילה "דיאטה" גורמת לנו לחשוב על מילים כמו: רעב, סבל איסורים, וויתורים. כל אלה מרכיבים את הפחד המצמית מכולם – הפחד מהקושי, ובמיוחד מהשקעה רבה שאינה מניבה תוצאות.
בעקבות החוויה האישית שלי כמי שנאבקה בקילוגרמים הסוררים במשך שנים, אני מבינה כל כך לליבכם; לכן בניתי תכנית שמטרתה להקל על מי שמתחייב אליה כמה שיותר. התפיסה היא שההרגלים הללו הם דרך חיים ולא מסע קצר-טווח, ואם עקרונות היסוד היו מערימים קשיים, איש לא יכול היה להתחייב להם לאורך זמן. בתכנית שבניתי אין רעב, אין איסורים ואין ייסורים. יש הרגלים נכונים ובריאים, יש הקשבה לגוף שלנו ולמה שהוא צריך וחשיבה עצמאית נכונה..

אל תדאגו – ננצח את הפחד – ביחד!

 

2017-10-31T10:51:12+00:00