//מלי מנפצת המיתוסים, חלק ב: הסוף לאסור ולמותר

מלי מנפצת המיתוסים, חלק ב: הסוף לאסור ולמותר

בפרק הקודם (פחמימות או לא להיות):

מוסד הדיאטות ידע הרבה מהפכות במאה השנים האחרונות, ובכל זאת נראה שיש אמונות ומיתוסים שלמרות שהם שייכים לתקופות חשוכות – עדיין נשארו איתנו. מי שמעוניין בדיאטה אמיתית שמשיגים בה הישגים שנשמרים לאורך זמן לא יתפתה לכדורים למיניהם, לצומות ולדיאטות כרוב שונות ומשונות – אבל גם אחרי כל אלה, נותרו בתודעה לא מעט מיתוסים בנושא. מי שרוצה לצאת ממעגל הדיאטות האכזרי והמאמלל חייבת לעשות חישוב מסלול מחדש – ולעלות על דרך אחרת, חדשה וחכמה יותר.

עוד שני מיתוסים שהגיע הזמן להשאיר מאחורינו, לתמיד:

מיתוס 1: אפשר לאכול כמה ירקות שרוצים

מפתיע, אך התפיסה שניתן לאכול ירקות ללא הגבלה גם היא אינה נכונה!

וזאת מכמה סיבות:

ראשית, גם בירקות יש סוכרים, והם לא אמצעי "להעסיק את הפה" (הרגל רע, בעיני) כי הם ממש לא נטולי קלוריות.

שנית, מומלץ שלא לאכול סלט במקום ארוחה עיקרית – השילוב הנכון והיעיל של ירקות הוא עם הארוחות העיקריות בלבד ולא במקום, או סתם כך.

שלישית, מומלץ שלא לאכול בבת אחת כמות גדולה של ירקות. אמנם הירקות הם בעלי נפח גדול יחסית לכמות הקלוריות שלהם, ובזכות הנפח  הם יוצרים תחושת שובע, אך "בדלת האחורית" הם מגדילים את נפח הקיבה ומונעים מאתנו בטווח הארוך להקטין אותה ולשבוע מהר יותר מכמויות סבירות של אוכל. שלא לדבר על כך שירקות גורמים לגזים ונפיחות, תחושות לא נעימות בעליל…

מיתוס 2: אסור לאכול בערב

גם כאן – תפיסה לא נכונה שהשתרשה בדורות הקודמים!

מקורה של התפיסה הזו היא בעובדה שבעבר היינו פעילים מאוד במשך שעות היום ובערב הרבה פחות. כיום זה לא המצב- אנחנו כל הזמן באותה רמת פעילות פחות או יותר לאורך כל היום, את רוב היום הרי אנחנו מעבירים בישיבה.

האמת היא שדווקא פריסה אחידה פחות או יותר של האוכל על פני היום היא  סופר קריטית להצלחה בתהליך, וככלל – איסור גורף על משהו שלא ניתן לעמוד בו לאורך זמן הוא הכנסה של עצמנו למערכת של כשלונות ורגשות אשם.

לכן יש להקפיד שפריסת הארוחות תהיינה אחידה לאורך כל היום, ובממוצע – שלוש שעות בין ארוחה לארוחה. באמצעות ארוחת הביניים האחרונה, מבלים את הערב שבעים ונינוחים.

בשורה התחתונה, ידע נכון ורלוונטי, וליווי מקצועי – יביאו אתכם להרגלים בריאים ונעימים לחיות לפיהם. והכי חשוב – הם אלה שיסייעו לכם להשיג ולתוצאות אמתיות שנשמרות לאורך זמן!

 

2017-10-31T11:01:33+00:00